در ابتدا با یک کاغذ 8.5x11 اینچ (A4) شروع کنید ، جنس کاغذ باید جنسی باشد که وقتتان را نگیرد و رنگی باشد که قلم سفید را به خود بگیرد . من در اینجا از مداد آبی قابل پاک کردن با پاک کن استفاده کردم و طرحم را بر روی کاغذ سریع و آزاد می کشم . همزمان با توجه به اثری که طراحی می کنم ، هدفم خریدار است ، تمایل هم اکنون و آینده خریدار ، طراحی پویا ، پرسپکتیو دینامیک ، واقع گرایی (رئالیسم) در مقابل تخیل و اغراق برای حفظ تناسب در این طرح و تمام طرح هایی که در این پروژه یا پروژه های دیگر نقشی ایفا می کنند .

طرح های ابتدایی باید آزاد و خود انگیز باشند . فکر ، احتیاط و نگرانی زیاد باعث خاموش شدن ایده های جدیدتان می شود و آزادی را از فکرتان سلب می کنند . اگر به قلمتان اجازه حرکت آزاد دهید بصورت تصادفی خطوط جالب و خوبی را روی کاغذ ترسیم می کنید . من عادت داشتم که با دقت بسیار زیاد طراحی کنم ، ولی بعدها دریافتم که با شل کردن قلم و کشیدن خطوط زیاد و کوتاه می توانم در اندازه بزرگ نیز موفق تر باشم . بعد ها که کامپیوتر و پرینتر در دسترس داشتم متوجه شدم که کادر بندی و اندازه کاغذ و این گونه موارد زیاد مهم نیست ، بدون استفاده از کامپیوتر شما برای یکسری موارد پیش پا افتاده دورتان را پر از کاغذ کنید و یا روی کاغذهای باطله ی طرح های خود مثل صندلی بنشینید .

مرحله اول


من برای بدست آوردن پرسپکتیو و تناسب خوب طرح خطوط بالا را در طی کمتر از 2 دقیقه طراحی کردم. به یاد داشته باشید که طراحی خطوط اولیه باید کمرنگ باشد تا بتوانید مقدار زیادی از آن را پاک کنید .
مقداری با انگیزه باشید ! در حین طراحی یک موسیقی مورد علاقه و ملایم همیشه به من کمک کرده است . اگر ایده و خلاقیتتان را گم کرده اید پرسپکتیو ، قلم یا کاغذتان را عوض کنید . اگر دستتان مکررا یک حرکت را روی کاغذ انجام داد ، ذهن شما گاهی اوقات به خوبی پردازش می کند و بعضی ایده ها اتوماتیک وار وارد طرح می شوند - طراحی جدید به شما روی نمی آورد مگر اینکه مغزتان را برای معامله با یک ایده جدید پرتاب نکنید ! .
این فرضیه شاید فقط فرضیه من است ولی همیشه برای من کارآمد بوده است . اگر احساس کردید طرح اتومبیلی را دوباره و دوباره تکرار کردید به کلی آن طرح را متوقف کنید و با در نظر گرفتن یک کمپانی خودروساز دیگر به کار خود ادامه دهید .

مرحله دوم


در این مرحله با استفاده از یک روان نویس مشکی طرح خود را با مقداری اصلاح پررنگ تر کردم ، همچنین از خطوط کمرنگ به عنوان الگویی برای آنکه چه خطوطی باید تکرار شوند ، چه خطوطی باید تغییر کنند و چه خطوطی باید حذف شوند استفاده کردم . به عنوان نمونه پرسپکتیو عقب سمت راست ماشین را کمی اصلاح کردم . این قسمت باید بیشتر از قسمت قبلی که با خطوط مداد طرح کلی را کشیدید به طول بیانجامد چراکه از این قسمت به بعد خطوط شما قابل پاک کردند نیستند .

مرحله سوم


در این مرحله باید با استفاده از یک رنگ سفید مثل پاستل سفید ( این قسمت را نمی توانید روی کاغذ سفید اجرا کنید ) به های لایت ها بپردازید ، اما در ابتدا مطمئن شوید که هیچ خطی از مداد باقی نمانده باشد چراکه باعث کثیفی و سرایت رنگ مداد به هایلایت ها می شود و کبودیهای زشت و موضعی را روی کار ملاحظه می کنید .
مکانهایی که هایلایت می کنید بسیار ساده و مشخص هستند ، قسمت های بالای ابعاد اتومبیل روشن تر و قسمت های پایین تیره تر هستند . در استفاده از رنگ سفید زیاده روی نکنید ، معمولا به علت عجله در این مرحله رنگ سفید به اشباع می رسد و جایی برای مانور نهایی باقی نمی گذارد .

مرحله چهارم


حالا من شروع به سایه زدن با یک ماژیک الکلی با یک رنگ سیاه گرم می کنم . در قسمتهای نهایی کارم به سایه روشن زدن با ماژیک می کنم . این کار خیلی سریع پیش میرود . نکته ای که در مورد رنگ سفید گوشزد شد در این قسمت نیز رعایت کنید . ملایمت را با خودتان یدک داشته باشید - سعی نکنید کارتان را در این مرحله تمام کنید -
دسته ها : اموزش
چهارشنبه بیست و پنجم 10 1387
X